Super jakość
 • Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
 • Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
 • Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
 • Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
 • Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
 • Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny
Stany magazynowe:  jest mało
|
Dostępność:  Od ręki

Taktyczny pas strzelecki Baribal 44mm Bastil PRO Czarny

Producent Baribal

Darmowa dostawaDarmowa dostawa
Wysyłka już jutroWysyłka już jutro!

Poleć towar
Zapytaj o towar
523,99 zł / SZT
Kup teraz
 • Opis
 • Opinie: 0

Taktyczny pas strzelecki 44mm Bastil PRO

 

Cechy produktu

Wytrzymałość - 800/900kg

Cena za - Pas Cobra 44mm + podkład 40mm

Waga - 300g - pas główny z podkładem w rozmiarze 95-110cm i metalową klamrą Cobra

Szerokość paska - 40mm/44mm

 

Opis produktu

Sztywny pas taktyczny wykonany z grubej taśmy poliamidowej, charakteryzującej się wysoką odpornością na przecieranie, blaknięcie i mechacenie z renomowaną klamrą Cobra firmy AustriAlpin 25mm o minimalnej wielkości i masie, a zarazem identycznej wytrzymałości 900kg względem większych rozmiarów umożliwia przełożenie całej klamry przez szlufkę w spodniach, a także nie krępuje ruchów przy kucaniu, schylaniu się i innych niewygodnych pozycjach strzeleckich. To olbrzymia zaleta wpływająca na praktyczność zakładania i ściągania pasa, a także jego komfort podczas noszenia z uwzględnieniem pełnego zakresu ruchów i czynności.

 

Unikalny projekt pasa zapewnia olbrzymią funkcjonalność i praktyczność produktu. Na całej długości pasa mamy do dyspozycji 2 taśmy MOLLE 10mm umożliwiające znacznie stabilniejsze mocowanie ładownic niż na 1 taśmie 25mm. Co więcej pomiędzy górna i dolną taśmą 10mm wszyta została dodatkowo taśma w standardzie MOLLE 25mm usztywniona taśmą rzep pętelka. Zapewnia to możliwość konfiguracji ładownic, czy akcesoriów do pasa taktycznego na oba sposoby. Wspomniana taśma rzep pętelka służy głównie do regulacji pasa w zakresie 15cm obwodu, ale dzięki temu że została przyszyta na całej długości pasa mamy również możliwość zagospodarowania wolnej przestrzeni narzepkami lub wykorzystanie go do stabilizacji kabur czy ładownic. Jest to kolejna wyróżniająca pas opcja, a mianowicie regulacja długości na rzep (łatwa i szybka), bez konieczności rozwijania i zwijania nadmiaru taśmy w przypadku opcji bez rzepa lub utraty części komórek MOLLE w przypadku zapięcia na całą szerokość pasa. Zapięcie na rzep w pasie taktycznym Bastil PRO w żaden sposób nie wpływa zatem na system mocowania zapewniając pełną przestrzeń montażową bez względu na umiejscowienie końcówki do regulacji pasa. Bardzo istotną i niespotykaną funkcjonalnością również jest to, że taśma regulująca długość pasa (o wytrzymałości 800kg) zapinana na rzep może być mocowana zarówno na zewnątrz (łatwa regulacja i pełna wytrzymałość pasa na obciążenie) jak i wewnątrz pasa (nadając doskonale estetyczny wygląd i umożliwiając regulację pasa w miejscu, gdzie są założone ładownice na MOLLE, ale rezygnując z pełnej wytrzymałości). Zastosowana w pasie oryginalna klamra Austri Alpin Cobra 9kN umożliwia regulację pasa po obu stronach, dzięki czemu klamrę możemy ustawić idealnie na środku pasa bez względu na wybraną długość pasa (z dostępnego zakresu regulacji).

 

Dzięki nieprzeciętnej ergonomii produktu udało się uzyskać 2 niezwykle mocne pętle służące do zaczepiania lonży, rękawiczek, czy innego wyposażenia za pomocą pełnowymiarowych karabinków. Wykonane ze złożonej na pół taśmy 20mm osiągają wytrzymałość 900kg nie zaburzając niskiego profilu pasa. Górna i dolna taśma MOLLE 10mm oraz obie pętle do mocowania wykonane są z jednej, tej samej taśmy, przeszytej ryglami przez całą długość pasa w pętli zapewniając maksymalną wytrzymałość, a zarazem nieskazitelną estetykę całego pasa.

 

Od wewnątrz pas strzelecki Bastil PRO obszyty jest rzepem haczyk służącym do mocowania go na podkładzie z miękkiej taśmy 40mm (dostępna rónież opcja z podkładem z taśmy 50mm) na rzepie pętelka, którym jest obszyty. Podpas może być wykorzystany jako niezależny pasek do spodni ze względu na wytrzymałe okienko ITW NEXUS do wygodnego ściągnięcia pasa i regulacji jego długości za pomocą końcówki z rzepem używając jednej ręki (w przeciwieństwie do podpasa zapinanego na sam rzep). Cieńszy i mniej sztywny podkład doskonale sprawdzi się do noszenia na codzień lub podczas wędrówek z dużym plecakiem z pasem biodrowym.

 

Jego główną funkcją jednak jest dodatkowe usztywnienie i stabilizacja pasa głównego Bastil PRO. Podczas gdy podpas założony jest w spodniach przez szlufki, pas główny zakłada się na niego za pomocą taśm rzep ułatwiając zakładanie i zdejmowanie pasa z oporządzeniem. Jest to szczególnie przydatne gdy jedziemy na strzelnicę, będąc na służbie, czy podczas odprawy na lotnisku. Oporządzony pas z kaburą i ładownicami zakładamy w prosty i szybki sposób przed jego użyciem, natomiast spodnie w pewny i wygodny sposób trzymane są podpasem. Pas taktyczny Bastil PRO to świetny pas oporządzeniowy, mega funkcjonalny taktyczny pas dla strzelców.

 

Takie połączenie umożliwia założenie kabury w dowolnym miejscu pasa bez względu na rozstaw szlufek, które mogą ograniczać ten zakres. Co więcej, jeśli pas Bastil PRO nosimy z podkładem na co dzień, do czego również świetnie się nadaje, to wystarczy jedynie rozpiąć klamerkę i odczepić część pasa od podkładu, aby założyć kaburę na płetwie i ponownie sczepić je razem.

 

Pas Bastil PRO jest pasem najwyższej jakości o bezkonkurencyjnej funkcjonalności. Metalowa klamra oraz specjalny wzór i zwiększona gęstość szwu zapewniają ogromną wytrzymałość, a taśma zaszyta do wewnątrz eliminuje ostrą krawędź taśmy dodatkowo wzmacniając szew stawiając olbrzymi opór dla nici nawet gdy zostanie przerwana w którymś miejscu. Nić zaczęła by się pruć dalej dopiero pod bardzo dużą siłą. Nawet umyślne prucie bez dalszego przecinania nici jest niezwykle trudne, a nawet niemożliwe.

 

Odpowiednia sztywność paska zapewnia komfortowe użytkowanie zarówno na co dzień jak i we współpracy z kaburą. Intuicyjne zapięcie końcówki taśmy na rzep umożliwia regulację obwodu w zakresie aż 15cm. Każdy pas szyjemy specjalnie dla użytkownika, dlatego możemy wykonać nawet najbardziej ekstremalnie mały lub duży rozmiar. W konfiguratorze dostępny jest szeroki wybór rozmiarów, ale jeśli potrzebujesz innego to napisz do nas, dodamy nowy rozmiar dla Ciebie!

 

Zmierz swój obwód w pasie w miejscu gdzie nosisz swój pas (lub zamierzasz nosić) i wybierz odpowiedni rozmiar w konfiguratorze. Zalecamy wybrać rozmiar, którego minimalny obwód będzie o ok. 4cm mniejszy niż zmierzony obwód pasa użytkownika. Dzięki temu uzyskujemy największą możliwą ilość szlufek MOLLE na pasie.

 

Przykład 1:

 

Zmierzony obwód w miejscu noszenia paska: 98,5cm

 

Sugerowany rozmiar pasa: 95-110cm (wybranie mniejszego rozmiaru umożliwia ciasne ściągnięcie pasa i daje nam zakres regulacji w przypadku utraty paru centymetrów w obwodzie)

 

Przykład 2:

 

Zmierzony obwód w miejscu noszenia paska: 83cm

 

Sugerowany rozmiar pasa: 79-94cm (wybranie mniejszego rozmiaru umożliwia ciasne ściągnięcie pasa i daje nam zakres regulacji w przypadku utraty paru centymetrów w obwodzie)

 

Wszystkie nasze produkty szyjemy w Polsce z czego jesteśmy dumni i chcemy się tym chwalić. Co więcej znaczna część materiałów z których szyjemy również produkowana jest w Polsce.

 

Szerokość taśmy: 44mm

 

Długość pasa: zależna od wybranego rozmiaru, regulowana w zakresie 15cm

 

Wytrzymałość klamry: 900kg (9kN)

 

Wytrzymałość taśmy głównej 44mm: 2000kg

 

Wytrzymałość taśmy 25mm do regulacji obwodu: 800kg (całkowita wytrzymałość pasa)

 

Wytrzymałość pętli do mocowania z taśmy 10mm: 900kg (całkowita wytrzymałość pasa w przypadku wpięcia lonży przez obie pętle)

 

Pas nie jest przeznaczony do technik asekuracyjnych, wysokościowych, ani zjazdowych.

 • Kod towaru 106374
 • Podatek VAT 23%
 • EAN 2010000193983